Patiekalų papuošimas vaisiais ir žolelėmis

Patiekalų papuošimas vaisiais ir žolelėmis

Žuvies, sūrio, paukštienos, netgi žvėrienos patiekalus galima puošti vaisiais. Svarbu, kad supjaustyti vaisiai nejuoduotų. Tam jie apšlakstomi vandeniu su citrina ar aptepami vandens, citrinos sulčių ir želatinos mišiniu. Tuomet jie ne tik nepraranda spalvos ir šviežumo, bet ir patraukliai žvilga.

Ant stalo itin gražiai atrodo obuolių laiveliai. Tam obuolys padalinamas į keturias dalis ir mažu aštriu peiliuku išpjaunami gabalėliai, panašūs į sparnelius. Kiekvienas turi būti mažesnis už prieš tai buvusįjį.

Puošybai puikiai tinka citrusiniai vaisiai. Jų susukti griežinėliai kartu su žievele padailins bet kurio patiekalo lėkštę. Puošti galima tik minkštimu, be žievės. Tuomet aštriu peiliu išpjaustinėjama mėsingoji dalis tarp vidinės membranos. Gražūs papuošimai – konservuoti ar cukruoti vaisiai.

Prieskoninės žolelės – taip pat puikus dekoro elementas. Jos gali būti smulkinamos ir barstomos ant patiekalo arba tiesiog smaigstomos nepjaustytos. Tam tinka garbanotosios ar lygialapės petražolės, bazilikai (ypač gražiai atrodo mėlynieji), rozmarinai, mėtos, melisos, krapai, čiobreliai, rėžiukai, įvairūs salotų lapai. Gražiai atrodo patiekalai, dekoruoti nedideliais įvairiaspalviais žiedeliais, pavyzdžiui, našlaitėmis. Žiedai turi būti valgomi ir neužgožti paties patiekalo.