Kuo šiukšlių rūšiavimo sistema pranašesnė už paprastą šiukšliadėžę?

Šiukšlių rūšiavimas – itin aktuali ir svarbi tema. Žiniasklaidoje publikuotas ne vienas straipsnis apie rūšiavimo reikšmę ir naudą. Didžiausia problema, kad daugelis žmonių vis dar įsitikinę, jog rūšiuoti šiukšles nepatogu ir sunku, todėl visiškai nerūšiuoja. Norime sugriauti šį mitą ir pasiūlyti praktiškiausius ir lengviausius būdus rūšiuoti. Nesvarbu kurį gamintoją pasirinksite Franke, Blanco, Eisinger ar bet kurį kitą, jei nusprendėte rūšiuoti, tai jau yra sveikintinas dalykas.

[epcl_icon icon=”fa-recycle” size=”16″ color=”black”][/epcl_icon] Pabandysime atsakyti į svarbiausius klausimus, susijusius su rūšiavimo sistemomis:
1) Kur ir kaip montuoti šiukšliadėžę/es?
2) Ką pasirinkti – vieną šiukšlių kibirėlį, kelis kibirėlius ar visą šiukšlių rūšiavimo sistemą?
3) Kuo viena šiukšlių rūšiavimo sistema geresnė už kitą ir kodėl taip skiriasi jų kainos?
4) Kokio tipo šiukšlių rūšiavimo sistemą pasirinkti?

Montavimo vieta

Pagrindinis klausimas, į kurį reikia atsakyti – kur mes ruošiamės montuoti šiukšliadėžę? Dažniausiai šiukšliadėžės stovi spintelėje po plautuve, nes tos erdvės prasmingiau išnaudoti negalime. Ne paslaptis, jog Lietuvoje senos statybos arba nedidelių naujos statybos butų virtuvės yra mažos, todėl vieta tampa itin svarbi. Jei plautuvė yra nedidelė ir po ja yra siaura 45 cm pločio spintelės anga, didelės rūšiavimo sistemos Jūs paprasčiausiai negalėsite sutalpinti. Tačiau, jei Jūsų virtuvė erdvi ir turite 60 cm ar didesnio pločio erdvę po plautuve, Jūs galite sumontuoti bet kurią šiukšlių rūšiavimo sistemą.

Kibirėliai, šiukšliadėžė ar šiukšlių rūšiavimo sistema?

Šiukšlių kibirėliai, šiukšliadėžės tikrai nėra patogios: norint išmesti reikia pasilenkti, nepataikius ar nepilnai atvėrus dangtį tenka valyti įvairias dėmes, su koja atveriamos šiukšliadėžės galiausiai pradeda strigti ir tenka vis tiek atsidaryti su ranka. Vienintelis atvejis, kada galima pateisinti atskirų kibirėlių montavimą, jei baldininkai Jums po plautuve sumontavo stalčių. Tačiau tai taip pat nėra visiškai praktiška, nes pilnai neišnaudojama erdvė po plautuve. Daug kas pasakys – galima kibirėlį sumontuoti ant spintelės durelių. Deja, bet nuo svorio spintelės durelių vyriai galiausiai neatlaikys ir atsiras diskomfortas atidarant dureles arba kur kas blogiau, vyriai bus išplėšti iš savo vietos ir Jums gali tekti keisti šoninę plokštę.

Taigi, akivaizdu, jog atsakymas paprastas – jei turite galimybę, susimontuokite šiukšlių rūšiavimo sistemą. Šiukšlių rūšiavimo sistema ne tik daug patogesnė, tačiau praktiškesnė vietos taupymo prasme. Dažnai klientai mano, jog pastačius šiukšlių rūšiavimo sistemą nieko po plautuve pasidėti nebegalės. Kaip pavyzdį norėtume pateikti Franke šiukšlių rūšiavimo sistemas. Visos jos pagamintos taip, jog maksimaliai išnaudotų erdvę po plautuve. Visos šiukšlių rūšiavimo sistemos turi dangtelius, tvirtinamus nepriklausomai nuo pačios šiukšlių rūšiavimo sistemos arba būna įmontuotos į specialų stačiakampį korpusą, kuris leidžia ant jų sandėliuoti reikiamą buitinę chemiją ar kitus daiktus.

siuksliu rusiavimo sistemaJei šiukšlių rūšiavimo sistemai vietos nepakanka, galite montuoti vieną šiukšliadėžę, tačiau rekomenduojame, jog šiukšlinė montuotųsi prie baldų korpuso plokštės, o ne prie durelių. Kaip pavyzdį pateikiame šiuos variantus Franke šiukšliadėžė Sorter Pivot arba Franke šiukšliadėžė Sorter Mini. Šios šiukšlinės skiriasi dydžiu ir galimybėmis. Didesnė šiukšliadėžė, įsigijus skirtukus, taip pat leis Jums rūšiuoti atliekas. Abi šiukšliadėžės turi dangtelius – padėkliukus, kurie tvirtinasi prie šoninės sienelės ir leidžia padėti ne itin sunkius buityje naudojamus daiktus. Dėl savo formos atidarant dureles šiukšliadėžė niekur neklius. Dėka prie durelių tvirtinamo mažo kabliuko, šiukšliadėžę ištrauksite atidarant dureles.

Kuo viena šiukšlių rūšiavimo sistema geresnė už kitą ir kodėl skiriasi jų kaina?

Pirmiausia, skirtingi gamintojai naudoja skirtingą plastiką ir komplektuojamąsias dalis. Kuo didesnė produkto kaina, tuo aukštesnės gaminio kokybės galite tikėtis. Visų antra, visos šiukšlių rūšiavimo sistemos yra skirtingos ir skirtos konkretiems atvejams.

Jos skirstomos pagal atidarymo būdą:
1)  Atidaromos ranka – tai šiukšliadėžės, kurias atidaryti galima tik prieš tai atidarius spintelės dureles.
2)  Atidaromos spintelės durelėmis – tai jau minėtos pakabinamos šiukšliadėžės skirtos tiems, kurie neturi vietos ir po plautuve yra spintelė su durimis. Durelėmis atidaromos gali būti ir rūšiavimo sistemos. Jų bėgeliai yra paprasti ir savyje neturi durelių lėto uždarymo slopintuvų.
3) Su fasadine plokšte, atidaromos kaip stalčius – Tai pačios geriausios šiukšlių rūšiavimo sistemos. Jos turi keletą modifikacijų, tačiau visų fasadinės baldinės plokštės montuojamos tiesiai prie šiukšliadėžių laikiklių. Joms nereikia standartinės stalčiams skirtos furnitūros. Priklausomai nuo modifikacijos, jos gali būti atidaromos lietimu arba patraukus stalčių, turi 2 ir daugiau kibirėlių. Daugumos sistemų uždarymas yra švelnus (soft close). Taip pat priklausomai nuo modifikacijos šiukšlių rūšiavimo sistemos gali būti tvirtinamos prie vidinių spintelės sienų arba prie pagrindo plokštės. Šis variantas iš pradžių gali pasirodyti brangus, bet klientai įvertinę visus privalumus ir pabandę dažnai renkasi būtent šį.

Kokio tipo šiukšlių rūšiavimo sistema man tinkamiausia?

Labai sudėtingas klausimas, į kurį nėra vienareikšmio atsakymo. Tik įvertinus visas aukščiau minėtas aplinkybes galite priimti tinkamiausią sprendimą. Ne visada baldų gamintojai žino apie naujausias technologijas ir sprendimus, dėl to rekomenduojame konsultuotis ne tik su baldų gamintojais, tačiau ir su pardavėjais.