Kiek virti chinkalius?

Jie yra šiek tiek panašūs į koldūnus, tik didesnio dydžio ir su kapota mėsa. Tradiciškai chinkaliui skirta mėsa ruošiama su jautiena ir kiauliena, o mėsa kapojama peiliu, ne naudojant mėsmalės.

Išvirus chinkali, jie užpilami šaltu virintu vandeniu. Taip siekiama užkirsti kelią jų prilipimui.

Chinkali valgomi, laikant juos už uodegos. Jei chinkali uodega yra kieta, tada ji nėra valgoma ir paliekama ant lekštės krašto. Chinkaliai yra gaminami garuose arba verdami dideliame kiekyje vandens. Jei jums reikia virti daug chinkalių, tada virkite juos nedidelėmis porcijomis, tame pačiame vandenyje.

Kiek virti šaldytus chinkali?

 • Šaldytus chinkali reikia virti 10-15 minučių.

Išvirusį likusį sultinį galima panaudoti sriubai ruošti. Patiekite juos skaniai su sviestu ir pabarstykite juodaisiais pipirais. Virtus chinkali galite laikyti sultinyje, kuriame jie buvo virti ne ilgiau kaip 2 dienas.

Kaip išsivirti chinkali?

Virti chinkali receptas
Virti tradiciniai chinkali

Paruošimas:

Darbui mums reikia chinkali, vandens, druskos, puodo ir medinio šaukšto.

 1. Užvirinkite sūdyta vandenį
 2. Po vieną chinkali sudėkite į verdantį vandenį ir atsargiai išmaišykite. Užvirinkite.
 3. Sumažinkite ugnį, uždarykite dangčių ir virkite 10 minučių, o jei įdare naudojama kapota mėsa – 15 minučių.
 4. Atsargiai, po 1 gabalėlį, išimkite chinkali mediniu šaukštu, būkite atsargūs, kad nepažeistumėte juos, kitaip ištekės viduje susidarusios sultys.
 5. Chinkaliai yra paruošti tiekti ant stalo.

Chinkali receptas

Ingredientai:

 • Kvietiniai miltai 500 g;
 • Vanduo 300 ml;
 • Druska 1.5 šaukštelio;
 • Veršiena 250 g;
 • Jautiena 250 g;
 • Lašiniai 100 g;
 • Svogūnai 100 g;
 • Česnakai 2 skiltelės;
 • Kmynai (malti) pagal skonį;
 • Maltų juodųjų pipirų pagal skonį;
 • Kalendros pagal skonį.

Paruošimas:

 1. Mėsmale sumalkite veršieną ir jautieną (galite sukapoti peiliu). Tada, sumalkite lašinius, pjaustytus svogunūs ir česnaką. Įpilkite vandens (pusei kg mėsos – kažkur 150ml vandens). Pagal skonį įberkite druskos, kmynų, maltų pipirų ir kalendros. Ir viską išmaišykite.
 2. Tešlai paruošti į didesnį dubenį suberkite miltus, pasūdykite ir įpilkite 150ml vandens. Maišykite tešla, kol tešla taps pakankamai tanki. Tada įvyniokite tešlą į maistinę plėvelę ir palaikykite šaldytuve apie 30 min.
 3. Busimu chinkalių sėkmė priklausys nuo tešlos sluoksnių skaičiaus. Idealiausia, kai sluoksnių yra apie 20. Pastovėjusią tešlą su ritininiu kaiščiu iškočiokite iki 1cm storio ir supjaustykite ją kvadratais 4×4 cm. Kiekvieną gabalėlį reikia kočioti ir sulankstyti, kiekvieną kartą pabarstant miltais, ir taip mažiausiai 10 kartų. Rezultate turi gautis 3mm storio lakštai.
 4. Mėsos faršas ruošiamas iš anksto, nes kai tik bus paruošti lakštai, mėsą nedelsiant turi būti vyniojama, kad tešla neišdžiūtų. Į kiekvieno lapo vidurį dėkite įdarą apie 40 g mėsos.
 5. Lakšto kraštai sulankstomi kuo tankiau armonikėle kol kraštai susijungs. Tada, paimkite į viena ranką sujungta maišelį, o su kita ranka šiek tiek pasukite ratu, į tą pačią pusę į kurią buvo daromos raukšlės ir nupjaukite tešlos gabaliuką viršuje. Sudėkite chinkalius ant lentos.
 6. Dideliame puode užvirkite pasūdytą vandenį, ir iš lėto dėkite į vandenį po vieną chinkalį. Stebėkite, kad chinkaliai nesusispaustų ir nepriliptų vienas prie kito. Virkite, kol iškils. Kai iškils virti dar apie 2-3 min. Iš viso apie 10 min.
 7. Galiausiai išimkite chinkalį po vieną kiaurosamčio pagalba. Paskutinis žingsnis prieš valgant, pabarstyti šviežiai maltais juodaisiais pipirais. Skanaus, ir nepamirškite, kad chinkaliai valgomi rankomis.

Chinkaliai – Sakartvelo virtuvės klasika!