Grikių košė su grybais

Grikių košė su grybais ir svogūnais – skanus liesas patiekalas. Grikiai skanūs ir sveiki be jokių papildomų priedų, tačiau virti grikiai su grybais ir svogūnais virsta puikiu Lietuviškos virtuvės patiekalu. Tokia grikių košė greitai ir lengvai paruošiama, gali būti patiekiama kaip savarankiškas patiekalas arba naudojama kaip garnyras prie mėsos ar keptos paukštienos.

 • Porcijos: 3
 • Paruošimo laikas: 40 minučių
Vietoj šviežių galite imti šaldytus arba džiovintus grybus (džiovintų reikės 5-6 kartus mažiau nei šviežių). Šaldytus grybus galima atitirpinti bet kokiu patogiu būdu (pavyzdžiui, mikrobangų krosnelėje atitinkamu režimu – žiūrėkite savo technikos instrukcijas) ir nupilkite skystį. Arba, jei recepte nurodytas skysčio kiekis nėra kritinis, naudokite neatšildydami. Džiovinti grybai turi būti gerai nuplauti (nes prieš džiovinimo procesą jie nėra plaunami), o po to mirkomi šaltame vandenyje bent 2-3 valandas.

Ingredientai:

 • Grikiai – 1 stiklinė;
 • Vanduo – 2 stiklinės;
 • Grybai – 200 g;
 • Morkos – 80 g;
 • Svogūnai – 120 g;
 • Saulėgrąžų aliejus – 50 g;
 • Druska – pagal skonį.

Kaip pasigaminti grikių košę su grybais ir svogūnais?

 1. Paruoškite pagrindinius ingredientus: grikius ir grybus. Kad košė būtų skanesnė, ją reikia gardinti sviestu – ne veltui sakoma: košės sviestu nepagadinsi. Mūsų atveju ruošiame liesą variantą, todėl imame saulėgrąžų aliejaus ir jame apkepiname svogūnus ir morkas, kad būtų daugiau skonio.
 2. Svogūną nuvalykite ir supjaustykite mažais kubeliais.
 3. Morkas taip pat supjaustykite kubeliais arba lazdelėmis.
 4. Grybus supjaustykite gabalėliais (galite imti bet kokius: šviežius, šaldytus, džiovintus, šiuo atveju tai apvirti kelmučiai). Tačiau puikiai tiks bet kuriuo metų laikų prieinami pievagrybiai.
 5. Svogūnus pakepinkite saulėgrąžų aliejuje, suberkite morkas. Troškinkite, kol pusiau iškeps.
 6. Sudėkite virtus grybus, pakepinkite juos su daržovėmis, kol išgaruos visa drėgmė.
 7. Dabar sudėkite nuplautus grikius. Lengvai pakepinkite kartu su likusiais ingredientais ir įpilkite vandens. Užvirinkite ir virkite ant silpnos ugnies, uždengus, kol suminkštės.

Grikių košė su grybais, svogūnais ir morkomis paruošta – skani, soti, greita. Skanaus!

Kaip išsirinkti kokybiškus grikius?

Pirkdami atkreipkite dėmesį į jų išvaizdą. Grikiai turi būti vienodos formos ir dydžio. Pakuotės apačioje neturėtų būti šiukšlių, susmulkintų grūdų. Rudieji grikiai išverda greičiau, nes gaminami iš gamykloje degtų grūdų. Žali grikiai verdami ilgiau, tačiau laikomi naudingesniais, bet turi specifinį skonį.

Grikius galite pakeisti bet kokiomis kitomis jūsų pasirinktomis kruopomis. Virimo laikas tokiu atveju gali keistis viena ar kita kryptimi. Nepamirškite, kad kai kurias kruopas (pavyzdžiui, perlines kruopas) reikia iš anksto mirkyti.

Tokia košė buvo ruošiama per pasninką su džiovintais arba šviežiais grybais.Parašykite komentarą