Dieta pagal kūno sudėjimą

Dietologai išskiria keturis pagrindinius moterų kūno sudėjimo tipus, kurių kiekvienas pasižymi skirtinga medžiagų apykaita, todėl moterims reikia vadovautis skirtingais dietų principais. Nustačiusios savo figūros tipą galėsite lengviau atsikratyti nereikalingais kilogramais ir jaustis laimingesnėmis.

Pirmas tipas

Šiam tipui priskiriama figūra yra panaši į kriaušę – moteris turi siaurus pečius ir plačius klubus. Riebalai yra linkę kauptis ant sėdmenų, klubų ir krūtų srityse. Šio tipo moterims iš savo valgiaraščio reikėtų išbraukti riebų ir aštrų maistą. Taip pat lieknumą išsaugoti padės dietos, kurios riboja suvartojamą riebalų kiekį ir didina suvartojamų vaisių, daržovių ir grūdinių produktų kiekį. Pirmojo tipo moterims patariama vietoje mėsos rinktis paukštieną arba žuvį.

Antras tipas

Antrojo tipo moterys pasižymi atletišku sudėjimu, o jų figūra panaši į trikampį: platūs pečiai, klubai siauresni negu pečiai, o kaklas, krūtinė ir liemuo – liekni. Šio tipo moterims riebalai gali kauptis viršutinėje kūno dalyje – ant rankų, liemens, pečių ir pilvo, todėl ilgainiui figūra gali darytis panaši į obuolį. Sustabdyti riebalų kaupimąsi ir išsaugoti lieknumą galima renkantis maistą, kuriame yra daug angliavandenių, pavyzdžiui, bulves, duoną, makaronus, košes ir pan. Taip pat reikėtų valgyti daug daržovių bei vaisių ir vartoti neriebius pieno produktus. Antrojo tipo moterims reikėtų valgyti kuo mažiau mėsos ir vengti sūraus maisto.

Trečias tipas

Šio tipo moterys yra stambaus sudėjimo ir dažniausiai yra linkusios tukti nuo vaikystės. Riebalai yra linkę kauptis beveik vienodai visame kūne, todėl šio tipo moterims būtina laikytis dietų, kurios skatina medžiagų apykaitą. Medžiagų apykaitą taip pat galima pagreitinti atsisakius pieno produktų. Rekomenduojama rinktis maistą, kuriame yra daug baltymų – liesą mėsą, paukštieną, žuvį.

Ketvirtas tipas

Šio tipo moterų figūra yra berniukiška: jos turi nedidelę krūtinę, siaurus klubus ir pečius, ilgokas kojas, smailas alkūnes ir kelius, o neretai galima matyti ir šonkaulius. Šios moterys iš prigimties yra liesos, tačiau jeigu jos priauga svorio, tai riebalai pirmiausia kaupiasi ant pilvo ir viršutinėje klubų dalyje. Kad to būtų išvengta, moterims reikėtų per dieną valgyti tris sočius valgymus, kuriuose yra daug baltymų ir kuo daugiau vartoti daržovių. Ketvirto tipo moterims reikėtų vengti produktų, kurie stimuliuoja skydliaukės veiklą – šokolado, cukraus ir kavos, taip pat saikingai vartoti angliavandenių turinčius produktus.2 komentarai apie “Dieta pagal kūno sudėjimą”

  1. Atgalinis pranešimas: Varškėčiai be cukraus - valgome

Komentarai yra išjungti.