Greipfrutų nauda

Šie vaisiai ne tik degina riebalus, bet ir aprūpina organizmą vitaminais ir suteikia žvalumo. Tačiau greipfrutai nėra tik papildoma priemonė, norinti atsikratyti nereikalingų kilogramų. Šiuo metu skaičiuojama maždaug 20 greipfrutų rūšių, kurios pasižymi skirtingu skoniu ir savitu vitaminų kiekiu.

Atsiradimo istorija

Greipfrutų gimtine laikomos Karibų salos, tiksliau – Barbadoso sala, kur atsitiktinai persikirto iš Azijos atvežtas apelsinas ir pomelas. Pirmosios žinios apie šį vaisių datuojamos XVIII a. Anglų jūreiviai, pirmieji atradę šiuos augalus su daugybe didelių vaisių, pastebėjo, kad vaisiai savo išsidėstymu primena milžinišką vynuogių kekę, kurios dėka greipfrutas gavo dabartinį pavadinimą. Po 100 metų greipfrutai plačiai paplito visame pasaulyje. Jie auginami daugelyje subtropinio klimato regionų.

Kuo naudingi greipfruktai?

Didžiąją dalį greipfrutų dalį sudaro vanduo. Kaip ir visuose citrusiniuose vaisiuose, greipfrutuose gausu vitamino C. Šiuose vaisiuose taip pat yra vitamino P, cukraus ir pektinų. Greipfrutai plačiai naudojami tiek kulinarijoje, tiek kosmetikos gamyboje, tiek gydomaisiais tikslais.

Greipfrutai unikalūs tuo, kad rytais padeda lengviau prabusti ir tapti žvaliais, o vakarais priešingai – padeda nurimti, atsipalaiduoti ir užmigti. Todėl ryte, dar nevalgius, patariama išgerti ½  stiklinės šviežiai spaustų greipfrutų sulčių likus pusvalandžiui iki pusryčių. Šiuos, žvalumo suteikiančius vaisius, rekomenduojama valgyti arba spausti iš jų sultis rekomenduojama žiemą ir prasidėjus pavasariui, kai organizmas būna nusilpęs ir jam trūksta vitaminų. Be to, greipfrutuose esantis vitaminas C stiprina imunitetą ir saugo nuo peršalimo ligų tiek šaltuoju, tiek šiltuoju metų laiku bei padeda atsigauti po susirgimų peršalimo ir chroniškomis ligomis.

Reguliariai vartojami greipfrutai padeda įveikti depresiją, o esant blogai nuotaikai, irzlumui ar piktumui, suvalgius kąsnelį greipfruto, nuotaika ženkliai pagerės. Šie vaisiai taip pat padeda normalizuoti centrinės nervų sistemos funkcijas, teigiamai veikia smegenis ir jų veiklą, gerina koncentraciją, atmintį ir didina darbingumą. Todėl greipfrutus rekomenduojama valgyti dirbantiems protinį darbą ir besimokantiems.

Greipfrutai padeda detoksikuoti žarnyną ir apsaugo žarnyno mikroflorą. Šviežiai išspaustos greipfrutų sultys normalizuoja virškinimo sistemos darbą ir geriną kepenų bei tulžies pūslės darbą. Po valgio suvalgytas greipfrutas stabilizuoja insulino kiekį organizme ir slopina alkio pojūtį. Greipfrutai taip pat be galo naudingi žmonėms, kurie nori sulieknėti arba išsaugoti stabilų svorį, kadangi greipfrutų sultys skatina riebalinių ląstelių skaidymąsi žmogaus organizme.

Citrusiniai vaisiai dažnai priskiriami alergenams, todėl greipfrutus ir iš jų spaudžiamas sultis patariama vartoti atsakingai jautriems žmonėms.

Kaip ir kiek laikyti

Greipfrutą reikia laikyti atskirame šaldytuvo skyriuje. Esant temperatūrai iki 5 ° C, vaisius išlaiko savo savybes keletą mėnesių.Parašykite komentarą