Ką pagaminti iš faršo?

Faršą lengva paruošti, su juo galite pasigaminti beveik bet kokį patiekalą, bet kokiam, net išrankiausiam skoniui. Patiekalai, pagaminti iš faršo, tinka ne tik suaugusiems valgyti, bet ir mažiems vaikams, kurie tik pradeda priprasti prie mėsos, taip pat vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems nebėra taip lengva susidoroti su visu mėsos gabalu.

Kokios yra faršo rūšys?

Faršas, tai malta mėsa, tokia konsistencija yra neįtikėtinai patogi dėl paprastos priežasties, nes ji leidžia derinti skirtingų rūšių mėsą, kartu sukuriant reikiamą skonį. Tai gali būti sausesnė ir dietiškesnė malta mėsa iš vištienos krūtinėlės, riebi iš kiaulienos ir grubesnė jautiena, o gal įvairių rūšių mėsos mišinys, kuris turi keletą savybių, būtinų konkrečiam patiekalui.

Faršo (Maltos mėsos) patiekalai

Labiausiai paplitęs patiekalas, kurį galima paruošti iš faršo, žinoma, yra kotletai

https://valgome.lt/receptai/recipe/kapotos-vistienos-kotletai-su-suriu/

Šis klasikinis kasdienis patiekalas gali būti paruoštas iš bet kokios maltos mėsos, priklausomai nuo jūsų asmeninio skonio. Kotletus galima ruošti bet kokiu patogiu ar būtinu būdu: juos galima kepti keptuvėje arba orkaitėje ir net troškinti garuose.

https://valgome.lt/receptai/recipe/keptos-bulves-su-mesos-kukuliais/

Tokį kasdienį receptą šiuolaikinės šeimininkės modifikuoja ir papildo naujais ingredientais. Dabar galite rasti kotletų receptų, į kuriuos dedama įvairių daržovių. Pavyzdžiui, paprikos, salierai, morkos, kopūstai, pomidorai ir žinoma kotletai su cukinija. Taip pat labai populiarūs kotletai su įdarų. Ruošiant juos, beveik bet koks įdaras suvyniojamas į maltą mėsą – grybai, įvairios daržovės ir šviežios žolelės. Labai skanūs kotletai su sūrio įdaru.


https://valgome.lt/receptai/recipe/purus-vistienos-kukuliai-surio-ir-grietineles-padaze/

Kiti mums įprasti faršo patiekalai yra įvairūs sotūs apkepai

Dažniausiai jiems paruošti naudojamos bulvės, tačiau taip pat galima apkepus kepti su kitomis daržovėmis, pavyzdžiui: cukinijomis, pomidorais, baklažanais ir panaudoti bet kokias kitas daržoves. Tokie apkepai yra nepaprastai skanūs, sotūs ir gali lengvai pamaitinti didelę šeimą, svečius.

Štai keletas receptų:


Taip pat labai dažnai ruošiamos įvairios faršų įdarytos daržovės, daugiausia cukinija ir paprika. Faršų įdaryti patiekalai ruošiami troškinant arba kepant juos orkaitėje.

Štai keletas receptų:


Dabar ypač labai populiarūs įvairūs pyragaičiai su faršo įdarų

Tai gali būti kaip maži pyragėliai su mėsos įdaru, pagaminti iš mielių ar sluoksniuotos tešlos, arba dideli pyragai. Tokių pyragų įdarai gali būti labai įvairūs, kai faršui naudojama įvairių rūšių mėsa, taip pat leidžiama pagal skonį pridėti beveik bet kokį ingredientą.

https://valgome.lt/receptai/recipe/lietiniai-su-mesa/

Ruošdami didelius pyragus, galite gaminti sudėtingus daugiasluoksnius įdarus, naudodami ne tik maltą mėsą ir žoleles, bet ir grybus, įvairių rūšių sūrius, taip pat įvairius daržovių įdarus. Nebus gėda tokį pyragą svečiams patiekti net kaip pagrindinį patiekalą.

Štai receptas:

Galimų patiekalų iš faršo variantų sąrašas neapsiriboja aukščiau išvardytais receptais, jis yra daug platesnis. Faršas taip pat gali būti naudojamas kaip mėsos įdaras blynams, galite gaminti pomidoruose troškintus kotletus, paruošti padažą garnyrui, pavyzdžiui, garsųjį Bolonijos padažą, virti balandėlius, gaminti vyniotinį iš faršo, lipdyti koldūnus ir chinkalį ir dar daug daug kitų skanių patiekalų.

https://valgome.lt/receptai/recipe/lazanija-su-farsu/