Migrenos gydymas vaistažolėmis

Kas yra migrena?

Migrena – tai neurologinis susirgimas, pasireiškiantis stipriais galvos skausmais. Migrenos priepuoliai gali padaryti žmogų visiškai nedarbingu. Skausmai, kaip taisyklė, trunka parą laiko, nors pasitaiko ir ilgesnių priepuolių.
Migrenos gydymas vaistažolėmis

Kuo gydoma migrena?

Oficiali medicina rekomenduoja migreną gydyti skausmą malšinančiais ir priešspazminais medikamentais, tuo tarpu liaudies medicina turi savų priemonių kovoti su šiuo nemaloniu negalavimu. Visų pirma – tai įvairios vaistažolės, kurios lygiai taip pat pašalina spazmus, turi raminamąjį ir skausmą malšinantį poveikį.

Ramunėlių nuoviras

Galima naudoti vaistinėje pirktų ramunėlių nuovirą – jis numalšina skausmą ir spazmus, ramina nervus. Valgomąjį šaukštą žolelių reikia užpilti 200 ml vandens, kaitinti iki užvirs ir palaikyti ant silpnos ugnies 15 minučių. Paskui truputį ataušinkite ir nukoškite. Nuoviro kompresai dedami ant pakaušio.

Mėtos ir melisos trauktinė

Tinka rinkinys iš pipirinės mėtos ir gydomosios melisos (sumaišyti lygiomis dalimis). Paimkite 10 gramų mišinio (maždaug 2 valgomieji šaukštai), užpilkite 100 ml kokybiškos degtinės, palaikykite 2-3 savaites tamsioje vietoje, tada perkoškite. Gatava trauktine sudrėkintą audeklą pridėkite prie smilkinių ir pakaušio, kai prasidės migrenos priepuolis. Galima šią trauktinę ir gerti, pavyzdžiui, įlašinant į puodelį arbatos 10-20 lašų ir vartojant tris kartus per dieną.

Kitas receptas: paimkite lygiomis dalimis pavasarinės raktažolės, lavandos, rozmarino, mėtos ir valerijono, viską sumaišykite, valgomąjį šaukštą mišinio užplikykite 200 ml verdančio vandens, pakaitinkite iki užvirs, valandą palikite, kad pritrauktų, tada iškoškite. Išgerkite stiklinę šio nuoviro vakare, prieš miegą.

Vaistinės notros trauktinė

Išties universalus augalas yra vaistinė notra. Migrenai gydyti iš jos gaminama trauktinė. Valgomąjį šaukštą (3-5 gramai) susmulkintų žolelių užpilkite stikline kambario temperatūros vandens, pakaitinkite iki užvirs ir palikite, kad prisitrauktų kokias 45 minutes, paskui perkoškite. Gautą trauktinę išgerkite dienos bėgyje.

Vaistažolių pagalvė

Vienas iš liaudiškų būdų, naudojamų migrenos priepuolio metu – miegas ant pagalvėlės su vaistažolėmis. Tam reikalingas sausas mišinys iš lygių dalių lauro, eukalipto lapų ir kamparo. Viską kruopščiai sumaišykite. Suberkite mišinį į paruoštą užvalkalėlį. Migrenos priepuolio metu pagulėkite ant tokios pagalvės dvi-tris valandas.

Vonelių procedūra

Jei po ranka neturite reikalingų vaistinių augalų, padės kojų vonelių procedūra. Palaikykite kojas 10 minučių 40°С temperatūros vandenyje, po to maždaug valandą reikalinga visiška ramybė. Ši procedūra „ištraukia“ kraują iš galvos ir palengvina priepuolį.

Kad susilpnėtų skausmas, galima atlikti savotišką veido gimnastiką:

  1. Paeiliui pakilsnokite antakius;
  2. Užsimerkite, giliai įkvėpkite ir nuleiskite akis;
  3. Pajudinkite žandikaulius – kairėn ir dešinėn;
  4. Nuleidę smakrą prie krūtinės pajudinkite galvą kairėn ir dešinėn;
  5. Pamasažuokite pakaušį.