Turinys
Išsikepę biskvitą, mes galime pagaminti ne tik tortą, bet ir daugybę įvairiausių skanėstų. Todėl būtina šį tą žinoti apie biskvitinę tešlą. Biskvitiniai kepiniai pasižymi purumu, elastingumu ir lengvumu.
Biskvitas – tai pagrindas įvairių rūšių tortams, vyniotiniams ar pyragaičiams.
Pagrindiniai produktai, reikalingi biskvitui pagaminti
- kiaušiniai
- smulkus arba miltinis cukrus
- aukščiausios rūšies kvietiniai miltai
Kad biskvitas pavyktų, šiuos produktus maišome tokiu santykiu
1 kiaušiniui – 30 g cukraus ir 25 g miltų. Jei norime gauti trapesnį ir sausesnį gaminį, miltus maišome pusiau su bulvių krakmolu.
Be to, į biskvitinę tešlą galima dėti ir įvairiausių priedų
šokolado, kakavos, kavos, riešutų, aguonų, kondensuoto pieno ir kt. Tuomet į tešlą reikėtų įberti ir truputį kepimo miltelių. Taip pat skaitykite: Greitas ir paprastas biskvitas tortui
Biskvitas gali būti gaminamas dviem būdais
Šaltuoju ir karštuoju. Pirmasis būdas yra lengvesnis ir paprastesnis. Taigi apie jį šiek tiek plačiau.
Gamindami biskvitą šaltuoju būdu, kiaušinių baltymus atskiriame nuo trynių ir palaikome šaltai (kad lengviau išsiplaktų). Trynius mediniu šaukštu ištriname su cukrum. Jų tūris turi padidėti apie 3 kartus, o cukrus turi būti visiškai ištirpęs. Kitame inde išplakame baltymus. Jų tūris padidėja 5-7 kartus. Gerai išplakti baltymai, apvertus indą, iš jo neiškrenta. Išplaktus baltymus atsargiai sumaišome su išsuktais tryniais. Miltus persijojame, kad juose būtų daugiau oro, ir dalimis suberiame į nuolat maišomą tešlą.
Tešlą pilame į pergamentiniu popieriumi išklotą (nebūtinai), sviestu pateptą ir miltais arba džiūvėsėliais pabarstytą formą.
Kiek laiko kepti biskvitą?
Kepame vidutinio karštumo orkaitėje (180-200°C). Pirmąsias 10-15 minučių orkaitės neatidarinėjame ir kepinio nejudiname, nes nuo sutrenkimo gali sutrūkti pūslelių sienelės, išgaruoti oras, o tada kepsnys bus kietas.
Ar biskvitas iškepęs, tikriname plonu mediniu pagaliuku (balanėle). Jei, ištraukus iš kepinio, pagaliukas yra sausas, vadinasi, biskvitas iškepęs. 6-8 kiaušinių biskvitinė tešla kepa 20 minučių, 8-12 kiaušinių – 30 minučių, 0 12-15 kiaušinių – 40 minučių.
Iškepusį biskvitą 10 valandų reikėtų palaikyti kambario temperatūroje.
Biskvitinei tešlai gali būti naudojami įvairūs prieskoniai
- vanilė
- romo ar migdolų esencija
- citrinų bei apelsinų žievelės
- kvapieji pipirai
Patarimai kepant biskvitą
- Dalį recepte nurodyto cukraus kiekio galima sudėti į plakamus baltymus. Baltymai lengviau išsiplaks ir ilgiau išliks standūs.
- Prieš atskirdamos trynius nuo baltymų, kruopščiai nuplaukite kiaušinio lukštą. Būtent ant jo gali būti salmonelės lazdelių.
- Gaminant tortą, biskvitinius lakštus galima sulaistyti atskiestu romu, konjaku, likeriu, vaisių sultimis ar pasaldintu pienu.
- Jei iškepus pergamentinis popierius sunkiai nusiima, galima jį sudrėkinti vandeniu.