Kuo ir kaip tręšti agurkus?

Ar jums patinka auginti agurkus ir norite gauti didelių ir traškių daržovių? Tuomet reikėtų pagalvoti, kaip agurkus tręšti, kad būtų didelis derlius. Šiam augalui reikia mitybos, bet ne tokiais dideliais kiekiais, kaip mano kai kurie sodininkai. Agurkas iš dirvožemio pasiima ne tiek daug maistinių medžiagų, nes jo šaknų sistema yra gana menkai išvystyta. Jam tereikia drėgnos ir šiltos dirvos, kurią pavasarį galima pašildyti trupučiu mėšlo.

Agurkų tręšimas trąšomis nėra lengvas procesas ir kai kuriais atžvilgiais netgi kūrybingas. Galų gale, jūs galite ne tik nusipirkti parduotuvėje įsigytų stimuliatorių, bet ir patys paruošti saugios sudėties maistinių medžiagų mišinius. Poveikis bus nuostabus, ir jūs galite saugiai valgyti tokius žalumynus, nebijant apsinuodyti. Be to, reguliari agurkų mityba padidins jų imunitetą, o dauguma ligų ir kenkėjų tiesiog aplenks.

Viršutiniam tręšimui naudojamos organinės ir mineralinės trąšos. Šaknų tręšimas kaitaliojamas su purškimu – taip agurkai gauna visas jiems reikalingas maistines medžiagas. Dažnai išorinio tręšimo tipui turi įtakos oro sąlygos. Esant debesuotam orui, naudingiau purkšti.

Svarbu: prieš tręšdami šaknis, agurkus palaistykite švariu vandeniu, kad šaknys nesudegtų.

Kaip dažnai reikia tręšti agurkus?

Agurkų tręšimas
Agurkų tręšimas

Paprastai per sezoną atliekami 4 viršutiniai tręšimai:

  1. Praėjus dviem savaitėms po sodinukų pasodinimo atvirame lauke ar šiltnamyje arba 4-5 tikrųjų lapelių fazėje.
  2. Pumpuravimo metu.
  3. Žydėjimo metu.
  4. Vaisių derėjimo metu.

Jei augalai auginami labai prastame dirvožemyje arba labai sumažėjęs derlius, galima atlikti penktą neplanuotą viršutinį tręšimą.

Papildomą tręšimą atlieka ir esant tam tikroms problemoms, pavyzdžiui, kai pagelsta lapai, vaisiai nepriauga svorio arba norima paskatinti augalus gausiai derėti.

Svarbu: renkantis trąšų rūšį ir dozę, būtina atsižvelgti į išorinę augalų būklę, dirvožemio sudėtį, oro sąlygas.

Išorinis agurkų tręšimas žydėjimo metu

Tręšti galite atvirame lauke arba šiltnamyje. Žydėjimo laikotarpis yra pats atsakingiausias, nes nuo jo priklauso, ar krūmai bus apaugę stipriais vaisiais.

Kad derliaus kiekis ir kokybė būtų kuo geresnė, pradėkite agurkus tręšti organinėmis medžiagomis: paukščių išmatų užpilu (1:15, palikite 3-5 dienoms) arba karvių mėšlo tirpalu (0,3-0,5 litro ant 10 litrų vandens). Vienam augalui reikės apie 1 litro paruošto produkto.

Formuojantis augalams trūksta kalio ir kalcio. Situaciją padės ištaisyti tręšimas pelenais.

Kaip tręšti agurkus pelenais?

Agurkų tręšimas pelenais
Pelenuose yra daug naudingų mineralų, tačiau geriau juos naudoti rūgščioje dirvoje, nes ji turi šarminimo savybę.

Tręšimas pelenais gali būti atliekamas šaknims ir lapams. Procedūrai paruoškite tokį užpilą: trečdalį kibiro užpildykite pelenais, užpilkite karštu vandeniu ir padėkite į tamsią vietą. Po dviejų dienų užpilą sumaišykite ir nukoškite. Po kiekvienu augalu palaistykite 0,5 l vaisto ir pakartokite procedūrą po 10 dienų. Pastebėsite, kad kur kas geriau pradės žydėti agurkai!

Lapų tręšimas pelenais labiau tinka agurkams atvirame lauke. Iš viso reikia atlikti maždaug tris purškimus, o lapai turi būti visiškai padengti skysčiu.

Svarbu: pelenų užpilo negalima derinti su azotu.

Kuo tręšti agurkus šiltnamyje derėjimo metu?

Agurkų tręšimas šiltnamyje
Agurkų tręšimas šiltnamyje

Agurkų tręšimas po žydėjimo yra skirtas teisingam vaisių formavimui. Derėjimo metu augalai iš dirvos paima maksimaliai maisto medžiagų, o jei ko nors trūks, agurkai užaugs smulkūs ir nelabai skanūs. Lengva išvengti problemos, jei laiku tręšite augalus.

Pirmasis agurkų šaknų tręšimas šiltnamyje gali būti toks: 1 v.š. nitrofoska ir 10 litrų vandens. Po dviejų savaičių paruoškite karvių mėšlo antpilą (0,5 litro ir 10 litrų vandens). Į jį galite pridėti 1 valgomąjį šaukštą kalio sulfato, kuris padės greičiau paskirstyti maistines medžiagas visame augale, sutvirtins šaknis ir lapus.

Vaistažolių antpilas taip pat padės sustiprinti augalų imunitetą ir pradėti aktyvų derėjimą. Į kibirą suberkite susmulkintą pelyną, dobilą, paprastosios žolės, melsvos žolės, dilgėlės ir kitas žoleles. Užpilkite šiltu vandeniu ir palikite 3 paroms. Užpilą filtruokite ir 1 litrą praskieskite kibire vandens. To pakanka 4-5 krūmams palaistyti.

Kuo tręšti agurkus atvirame lauke derėjimo pradžioje?

Apipurkškite krūmus karbamidu (50 g ir 10 litrų vandens) arba užpilkite žolelių užpilu (1:5), kurį aprašėme aukščiau. Vaisių derėjimo laikotarpiu šaknų tręšimas kalio nitratu (25 g ir 15 litrų vandens). Ši medžiaga pagreitins vaisių formavimąsi, o žalioji masė neaugs taip greitai.

Jei taip pat norite apsaugoti augalus nuo ligų, jums bus įdomu, kaip pamaitinti agurkus jodu. Norėdami tai padaryti, tiesiog įlašinkite 30–40 lašų jodo į 10 litrų vandens. Kruopščiai sumaišykite mišinį ir purškite agurkus kas 3 savaites prieš nuimant derlių.

Pabalo agurkai – kaip tręšti, kad išsaugotumėte derlių?

Bąlantys agurkų lapai
Bąlantys agurkų lapai – pirmas šios ligos požymis. Agurkai serga dviejų rūšių miltlige: tikrąja ir netikrąja.

Jei krūmų lapai pabalo, galbūt tai yra azoto trūkumas ir reikia skubiai maitinti agurkus karbamidu – 2 šaukštai ir 10 litrų vandens (purškimas). Svarbu atlikti procedūrą, kai pažeidžiami tik apatiniai lapai. Kai pabals viršutinės augalų dalys, agurkai pradės mirti ir kyls pavojus prarasti dalį derliaus.

Jei pabala agurkų vaisiai, augalui trūksta kalio, todėl į dirvą įpilkite 15 g kalio sulfato 1 kv.m.

Svarbu: jei augalai atrodo sergantys, nepersistenkite su viršutiniu tręšimu, kitaip mineralų ir organinių medžiagų perteklius dar labiau pakenks.

Kuo tręšti agurkus, jei pagelsta lapai?

Lapų pageltimas yra signalas, kad agurkai neturi pakankamai mitybos. Šioje situacijoje padės toks liaudiškas receptas: kibire vandens praskieskite 2 litrus kefyro arba rūgpienio ir tolygiai apipurkškite paveiktas vietas. Jei geltonumas perduodamas vaisiams, skubiai įpilkite karbamido (1 valgomasis šaukštas ir 10 litrų vandens). Taip pat į tirpalą galite įlašinti 20 lašų jodo.

Ne mažiau populiarus yra agurkų tręšimas amoniaku. Purškimui praskieskite 1 a.š. amoniako kibire vandens. Augalai bus labai dėkingi!

Kuo tręšti agurkus, kad jie nepagelstų?

Agurkus tręšiant dilgėlių antpilu galima išgelbėti augalus nuo pageltimo. Į kibiro trečdalį sudėkite susmulkintų dilgėlių, užpilkite karštu vandeniu ir palikite, kol mišinys nustos rūgti. Tada perkoškite. Augalams laistyti 1 litrą antpilo praskieskite 10 litrų vandens. Kiekvieno krūmo norma yra 1 litras paruošto produkto.

Kuo tręšti agurkus, kad jie būtų dideli?

Tokiu atveju agurkus galite tręšti mielėmis. Šį vaistą lengva paruošti ir naudoti. Ištirpinkite 1 v.š. sausų mielių (10 g) 10 litrų šilto vandens, įpilkite 2 v.š. cukraus ir palaikykite 3 dienas. Prieš procedūrą 1 litrą mišinio praskieskite 10 litrų vandens ir po kiekvienu krūmu supilkite po 0,5 l.

Svarbu: norint pradėti agurkus tręšti mielėmis, reikia gerai pašildytos dirvos. Prieš tręšimą, augalus reikia laistyti švariu vandeniu. Toks tręšimo būdas negali būti naudojamas dažnai, pakanka 2-3 kartų per sezoną.

Dabar žinote, kaip galite tręšti agurkus, ir iš turimų ingredientų galite paruošti įvairių rūšių trąšas.Parašykite komentarą