Kodėl verta rytais gerti vandenį su citrina

Šiuolaikinė medicina ir mitybos specialistai taip pat kalba apie vandens ir citrinų naudą.  Citrinos yra prisotintos vitaminais B ir C, kalciu, kaliu, magniu ir geležimi, tačiau grynos citrinos sultys gali pažeisti dantų emalį, todėl jas geriausia skiesti drungnu vandeniu. Šis gėrimas tarsi jaunystės eliksyras, kuris stiprina sveikatą, suteikia daugiau žvalumo, užtikrina gerą nuotaiką ir pagreitina medžiagų apykaitą.

Pagalba virškinimui

Šiltas vanduo padeda stimuliuoti virškinamojo trakto darbą, o citrinos ne tik skatina virškinimo rūgščių išsiskyrimą bei virškinimo ir šalinimo procesus, bet ir padeda išvalyti kepenis.

Imuninės sistemos stiprinimas

Citrinos yra vitamino C ir askorbo rūgšties šaltinis, kurie stiprina imuninę sistemą ir padeda apsisaugoti nuo peršalimų ir kitų susirgimų.

Šarmina organizmą

Galbūt skamba neįtikėtinai, tačiau rūgščios citrinos yra vienas labiausiai organizmą šarminančių produktų ir padeda sureguliuoti organizmo pH balansą. O tai yra ypač aktualu daug mėsos, sūrio ar alkoholio vartojantiems žmonėms, kurių organizmo pH balansas yra išderintas ir pernelyg „užrūgštintas“.

Detoksikuoja organizmą

Vanduo su citrina yra natūralus diuretikas, t.y., jis skatina skysčių šalinimą iš organizmo, o kartu su skysčiais iš organizmo pašalinami toksinai. Citrinos rūgštis taip pat padidina kepenų darą stimuliuojančių fermentų išsiskyrimą.

Energijos šaltinis

Daugelis neįsivaizduoja savo ryto be didelio puodelio kavos, tačiau jį geriau pakeisti puodeliu vandens su citrina. Šis gėrimas aprūpina organizmą reikalingais skysčiais ir oksiduoja kraują, o visa šie procesai suteikia daugiau žvalumo ir energijos.

Puoselėja odos grožį

Organizmo dehidratacija neigiamai veikia odą: ji praranda savo elastingumą ir papilkėja. Vandenyje su citrina esantys antioksidantai kovoja su senėjimo procesais ir padeda užtikrinti odos sveikatą. Ilgainiui pastebėsite, kad oda taps skaisti ir švytinti.

Padeda numesti svorio

Citrinose yra tam tikrų medžiagų, kurios ne tik greitina medžiagų apykaitą, bet ir malšina alkį ir skatina riebalų deginimąsi. Todėl stiklinė vandens su citrina turėtų tapti kiekvienos sulieknėti trokštančios moters gyvenimo dalimi.