Keksas su aguonomis

Visi skaičiuojame kiek liko iki Kalėdų. Prieš Kalėdas mane visuomet apima panika. Panikuoti sugebu net ir stipriai karščiuodama ankstyvą šeštadienio rytą, kai kelias iki arbatos virdulio atrodo peilio asmenimis klotas ir nusidriekia kilometrus. Jaudinuosi dėl visko: kur pirkti spanguoles padažui, kada pradėt kepti meduolius, kokios spalvos kaspinėliais rišti dovanas, kokią suknelę vilkėti per vakarėlį, kur dienotvarkėje rasti laiko nueiti pas kirpėją, ei, kada įdėjau kepti pyragą? Išimti svilėsius, o tada iš naujo: kiek dovanų popieriaus pirkti, kiek kučiukų iškepti, kaip serviruoti stalą ir kokio vyno užsakyti. „Šiemet mes būsime taupūs“,– sakau pildydama must by sąrašą. Bet išeina kaip ir kasmet. Su šypsena prisimenu knygą „Šiemet Kalėdų nebus“. Praeitais metais sukramčiau per savaitgalį ir pasisėmiau daug šmaikščios kalėdinės dvasios.

Kalėdinis citrininis keksas
Kalėdinis citrininis keksas

Šiemet gulint po penkiais patalais užvertus akis į lubas, man pavyko suprasti kokį dešimtą kartą: nesvarbu kaip anksti nori pradėt ruoštis Kalėdoms, visada atsitinka taip, kad paskutinėmis dienomis lakstai kaip voverė išlenkusi puslitrį „Red Bulio“ ir stumdai vargšus užsisvajojusius pirkėjus prekybos centruose. Norėčiau turėti sezoninį darbą – ruošybas mūsų Kalėdoms. Ir nedaryti nieko kito. Žinote, kodėl kartais blogai būti užimtam? Nes antai, yra toks fizikos dėsnis: „Kuo daugiau jėgos laimime, tuo daugiau kelio prarandame…“ Visada sakiau, kad šiuo atveju kelias – tai gyvenimas.

Kalėdinis citrininis keksas su varške ir aguonomis

Minkštutis, gardutis, puikiai tinka prie puodelio šiltos arbatos, nebrangus. Gan ilgai išlieka šviežias ir skanus.

Trukmė: 10-15 min. ruošti, apie 1 h kepti
Porcijos: apie 18 gabalėlių, keksas
Energetinė vertė: 218 kcal/gabalėlis

Ingredientai:

 • 2/3 puodelio (160 ml) aliejaus;
 • 3/4 puodelio (150 g) cukraus;
 • 180 g liesos varškės;
 • 6 vid. kiaušinių;
 • tarkuotos did. citrinos žievelės;
 • 2 v.š. aguonų;
 • žiupsnelio druskos;
 • a.š. vanilinio cukraus;
 • citrinos esencijos (kvapiklio);
 • 2 puodelių (apie 220 g) a.r. miltų;
 • 2 a.š. kepimo miltelių;
 • 100 g pieniško šokolado be priedų (glajui).

Kalėdinio kekso paruošimas

 1. Aliejų išsukite su cukrumi ir žiupsneliu druskos. Po vieną įmuškite visus kiaušinius (įmuškite, išmaišykite ir t.t.) ir gerai išsukite masę. Tada sudėkite minkštai sutrintą varškę ir dar kartą gerai išmaišykite, kad neliktų „burbuliukų“. Sudėkite tarkuotą citrinos žievelę*, vanilnį cukrų, aguonas, citrinų esenciją ir išmaišykite.
 2. Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir įmaišykite į tešlą. Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių temperatūros, įdėkite pyragą ir kepkite apie valandą, kol dailiai iškils ir apskrus viršus, o įsmeigta šakutė neaplips tešla. Leiskite pyragui atvėsti. Šokoladą ištirpinkite prikaistuvyje, pastoviai maišydami, ant silpnos ugnies. Kai masė virs tokia, kurią lengva užtepti – patepkite visą keksą. Leiskite glajui sustingti. Skanaus!

* Patarimas pradinukams: kai pirksite citrinas, jei yra galimybė pirkite ekologiškas, kuo švaresnes. Citrinas prieš tarkuojant reikia gerai nušveisti. Kai tarkuosite, nesutarkuokite baltojo sluoksnio – mat jis yra kartus, stenkitės sutarkuoti tik geltonąjį.2 komentarai apie “Keksas su aguonomis”

Average
5 Based On 2

Parašykite komentarą