Kaip elgtis per neformalius darbo pietus?

Formalūs pietūs jūsų darbe gali būti arba nuostabūs, arba siaubingi. Paprastai variacijų daugiau nebūna. Pietums reikia šiek tiek pasiruošti ir įsidėmėti svarbiausias taisykles.

Svarbu pasiruošimas

Turite žinoti, jei pietūs ar vakarienė bus teminė, darbdavys iš jūsų ir jūsų elgesio tikėsis kai kurių dalykų. Tad jokiu būdu nepatartina naktį prieš lankytis audringame vakarėlyje.

Elgesio taisyklės

Gali pasirodyti, jog formalūs pietūs yra gana varžantis ir apribojantis dalykas, bet, nereikia pamiršti, jog jūs esate darbe, o ne draugų susibūrime. Tad pasitaupykite aptemptą suknelę ir tostus ar raginimus išgerti paprastam vakarėliui draugų būryje.

Apsirengimo kodas

Tinkamiausias pasirinkimas – klasikinis kostiumas, klasikinė suknelė ar teisingai ir protingai suderinta kasdienė darbo apranga. Galima šiek tiek daugiau improvizuoti, nei būnant vien tik ofise. Užsidėję įdomesnės spalvos marškinius parodysite, jog nesate nuobodi tradicinė asmenybė.

Nevartokite pernelyg daug alkoholio

Tai bene pati svarbiausia taisyklė – neprisigerkite. Net jei gėrimų pridėta daug, bet kiti geria nedaug, negerkite ir jūs.

Jokių šnibždėjimųsi

Tai taip pat labai svarbu. Kadangi tai laisvesnio pobūdžio pietūs, daugiau galima ir bendrauti. Tačiau į pokalbius įtraukite ir daugiau žmonių, nesišnibždėkite kelių kolegų, su kuriais geriausiai sutariate, tarpe.

Įsijunkite

Jei neformaliems pietums ar vakarienei, ar darbo vakarėliui yra sugalvota tema, tokia kaip rengtis kazino stiliaus suknelėmis, taip ir darykite. Jums nebūtina tapti bendradarbių vakarėlio dvasia, bet reikia palaikyti bendrą gerą atmosferą.

Kalbėkitės

Formalūs ar ne visai formalūs pietūs jums „pateikia“ tik tam tikrą ribotą ratą žmonių, su kuriais galite bendrauti, kalbėtis. Jei pastebėjote, kad koks kolega jaučiasi vienišas, pakvieskite jį su jumis pasikalbėti – tai bus priimta kaip puikus jūsų gestas ir uždėtas pliusas.

Nepadlaižiaukite

Jei jūs rodote pastangas bendraudami su aplinkiniais, kolegomis, tai dar nereiškia, kad jūs turite visą laiką būti prilipę prie savo boso. Yra skirtumas tarp buvimo geroje kompanijoje, nuotaikos palaikymo ir padlaižiavimo. Tad būkite tiesiog draugiškas, atsipalaidavęs, ir nesistenkite įstumti į kampą savo viršininko, sakydami, kaip jums patinka jūsų darbas arba, pavyzdžiui, kaip jūs jo nekenčiate.