Turinys
Rinkdamiesi atšaldytą liežuvį pirmiausia įvertinkite jo išvaizdą. Subproduktas turi būti natūralios, šviesiai rausvos spalvos. Pilkšvi atspalviai, gleivingas paviršius arba atmosferos poveikio pėdsakai dažniausiai rodo, kad liežuvis pasenęs.
Liečiant, liežuvis yra elastingas ir tankus: jei paspausite jį pirštu, įdubimas greitai išsilygins. Jei liežuvis kelis kartus buvo sušalęs ir atšildytas, jis bus suglebęs, o paspaudus ilgai neatstatys formos.
Jei rinksitės šaldytą produktą, įsitikinkite, kad pakuotėje praktiškai nėra ledo.
Kaip paruošti kiaulienos liežuvį virimui
Užšaldytą kiaulienos liežuvį pirmiausia reikia atšildyti. Norint tai padaryti, pakanka likus kelioms valandoms iki virimo jį išimti iš šaldiklio skyriaus į šaldytuvą.
Prieš verdant, liežuvį būtina gerai nuplauti. Tada reikia pašalinti raiščius ir kitas perteklines dalis. Po to 30–40 minučių galite pamirkyti vėsiame vandenyje, tada vėl gerai nuplauti po tekančiu vandeniu. Jei ant paviršiaus matosi nešvarumai, lengviausia juos nugramdyti peiliu, ar kieta kempine.
Kiek virti kiaulienos liežuvį?
Norėdami įsitikinti, kad liežuvis yra paruoštas, tiesiog pradurkite jį peiliu ar šakute. Jeigu įsminga lengvai, o išbėgusios sultys yra skaidrios, vadinasi liežuvis išviręs.
Kaip virti kiaulienos liežuvį puode
- Užvirinkite vandenį ir įdėkite į jį liežuvį. Jei norite, įmeskite keletą kvapiųjų ir juodųjų pipirų grūdelių, kitų prieskonių, sveikas morkas, svogūnus ir petražolių šaknis.
- Paprastai, išvardinti ingredientai dedami kartu su liežuviu. Pasūdykite maždaug likus 10 minučių iki virimo pabaigos.
- Virkite ant silpnos ugnies ir periodiškai šalinant ant paviršiaus susidariusias putas.
Kaip valyti virta liežuvį?
Nuo virto liežuvio būtinai nuimkite plėvelę (peilio pagalba).
Kad nenudegintumėte rankų, prieš valydami liežuvį galite kelioms minutėms įkišti jį į šaltą vandenį arba padėti ant ledo. O dar lengviau nuimti plėvelę po vėsaus vandens srove.