Kuo pakeisti grietinėlę?

Kuo pakeisti grietinėlę gaminant kremą?

Gaminant kremą pyragams ir kitiems desertams, naudojama riebi plakta grietinėlė. Ją galima pakeisti dviem būdais.

Pienų ir sviestų

Jums reikės lygiomis dalimis pieno, kurio riebumas yra 2,5-3,5%, ir aukštos kokybės sviesto, kurio riebumas yra 82,5%.

Toks sviesto-pieno kremas yra tirštas ir švelnus. Jo skonis nesiskiria nuo įprastos grietinėlės. Tinka sloksniuojant ir užpildant desertus.
  1. Sviestą sutarkuokite tiesiai į indą su pienų. Galite tiesiog supjaustyti gabalėliais. Įdėkite mišinį į vandens vonią ir maišydami virkite, kol sviestas visiškai ištirps. Bet jokiu būdu neužvirinkite skysčio.
  2. Supilkite mišinį į maišytuvo dubenį su peiliais ir plakite 3 minutes. Taip pat galite naudoti panardinamąjį trintuvą, tačiau yra tikimybė, kad mišinys nepasieks norimos konsistencijos. Masė turi būti vienalytė. Perkelkite ją į indą su dangčiu, uždarykite ir šaldykite 8 valandas.
  3. Tada plakite masę mikseriu, kaip ir įprastą grietinėlę, pradėdami nuo mažo greičio. Kai mišinys pradeda tirštėti, galite į jį įpilti cukraus arba cukraus pudros. Svarbiausia nepersistengti plakant tokį kremą, kitaip jis gali susisluoksniuoti. Beje, šis kremas puikiai tinka naminiams ledams gaminti.

Grietine

Grietinę galima išplakti taip pat, kaip ir grietinėlę. Bet pirmiausia turite atsikratyti drėgmės pertekliaus.

Grietinė, skirtingai nei grietinėlė, išeis su nedidele rūgštele, bet labai gerai išlaiko savo formą.
  1. Jums reikės grietinės, kurios riebumas yra 20%. Iš 500 g gaunasi apie 300 g. Galite naudoti grietinę, kurio riebumas yra 15%, tačiau paruošto produkto šiuo atveju bus mažiau.
  2. Sulenkite įprastą marlę 5-6 sluoksniais ir uždenkite kiaurasamtį. Įdėkite ten grietinę. Surinkite marlės kampus ir suriškite iš viršaus, kad gautusi maišelis.
  3. Pakabinkite jį virš indo, į kurį nutekės skystis. Palikite 6-8 valandas kambario temperatūroje. Jei kambarys yra labai karštas, padėkite į šaldytuvą.
  4. Per tą laiką grietinė taps tiršta. Perkelkite ją į švarų dubenį ir plakite mikseriu, pradėdami mažu greičiu ir palaipsniui didindami. Proceso metų įpilkite cukraus arba cukraus pudros. Norint malonaus aromato, galima pridėti vanilino.

Kuo pakeisti grietinėlę makaronuose

Tam tinka pienas, sumaišytas su sviestu. Virimo principas yra tas pats, kaip ir minėtas aukščiau. Tik atvėsinus jums nereikia visko plakti.

Jei norite, kad kremas būtų mažiau riebus, pakeiskite pieno ir sviesto proporcijas. Grietinėlė, kurios riebumas yra 20–25%, proporcija bus 1,5: 1 (pavyzdžiui, 200 ml pieno ir 130 g sviesto), o esant 10–15% riebumui – 3,5: 1 ( pavyzdžiui, 200 ml pieno ir 60 g sviesto) …

 

Kuo pakeisti grietinėlę sriuboje

Tiks pieno ir sviesto kremas, pagamintas pagal aukščiau pateiktą receptą. Nustatykite riebalų kiekį pagal savo skonį.

Taip pat galite naudoti grietinę. Jei ji yra tiršta, praskieskite ją vandeniu arba pienu. Tačiau atminkite, kad grietinė suteiks patiekalui būdingą rūgštumą.

Jei jums reikia labai mažai grietinėlės, tiesiog naudokite riebų pieną. Taip pat į sriubą galite įdėti kreminio sūrio.

Kuo pakeisti grietinėlę kepiniuose

Kartais į tešlą dedama grietinėlė. Tokiu atveju būtina atsižvelgti į tai, kokios konsistencijos turėtų būti paruošta tešla.

Jei ji yra skysta, vietoj grietinėlės galite naudoti riebų pieną. Jei tiršta tešla, geriau kefyras ar jogurtas.