E201 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Natrio sorbatas, Sodium sorbate, Sorbic acid sodium salt, Сорбат натрия

E201 – tai sorbo rūgšties natrio druska. Sorbo rūgštis ir jos dariniai naudojami yra naudojami kaip maisto konservantai,  kurie neleidžia daugintis pelėsiui ir kitiems grybeliams. Bakterijų jie beveik neveikia. Natrio sorbatas yra naudojamas kur kas dažniau, nei  sorbo rūgštis. Maisto produktus kuriame yra sorbatai gali vartoti visų religijų atstovai, taip pat vegetarai ir veganai.

Savybės

Kalio sorbatas aktyviausias lengvai rūgštinėje terpėje, kai aplinkos pH yra mažesnė už 6.5. Veikia daugiausia grybelius ir mieliagrybius.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Vartojant šį maisto priedą maiste naudojamų koncentracijų ribose, pašalinio poveikio nebuvo pastebėta. Pašaliniai vartojimo reiškiniai pasitaiko retai, dažniausiai pseudoalerginės reakcijos, galvos skausmai. Holistinės medicinos šalininkai siūlo maisto produktus, kuriuose yra maisto priedų E200 – E209 siūloma pašalinti iš mitybos sergantiesiems vėžiu, autoimuniniais susirgimais, kai kurios odos ligomis – psoriaze, egzema, seborėjiniu dermatitu, folikulitais. Taip pat sergantiems žarnyno susirgimais – Krono liga, Opiniu nespecifiniu kolitu, dirgliu storosios žarnos sindromu, kandidoze, esant stipriam kūno kvapui.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Natrio sorbato gali būti dedama į fermentinius sūrius, vaisių sultis ir jų koncentratus, rūkytas dešras, žuvies gaminius, padažus, daržoves, vaisinius jogurtus, rauginto pieno produktus, salotų padažus ir majonezus, moliuskų, krevečių ir kitų vėžiagyvių gaminius, saldumynus, sūrius, limonadus, ruginę duoną, picas, citrinų sultis, vynus, sidrus ir sriubas.

E201 charakteristika:

PavadinimasNatrio sorbatas
Pavadinimas anglų kalbaSodium sorbate
Alternatyvūs medžiagos pavadinimaiE number 201, E201 food additive, Натриевая соль сорбиновой кислоты, Natriumsorbat, sorbate de sodium
KategorijaKonservantas
Maisto priedo pavojus
Labai žemas
Didžiausia paros norma 1 kg kūno svorio25 mg 1 kg kūno svorio

Maisto priedo E201 leidimai ir draudimai:

Europos Sąjunga
🇪🇺
Leidžiama
JAV
🇺🇸
Leidžiama
Rusija
🇷🇺
Leidžiama
Australija
🇦🇺
Leidžiama
Kanada
🇨🇦
Leidžiama