E120 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Kochinelas, karmino rūgštis, karminas, Cochineal, Carmic Acid, Carmines, crimson lake or carmine lake, cochineal, natural red

E120 – tai raudoani rožinis natūralios kilmės  pigmentas, kuris yra išgaunamas iš trintų  vabzdžių (Dactylopius coccus, Porphyrophora polonica) skeletų. Karmininiai dažai netinka vegetarams. Pastaraisiais dešimtmečiais karmininiai dažai pradėti sintetinti naudojant augalines žaliavas, – teigiama, jog jie pasižymi mažiau alergizuojančiomis savybėmis. Daugiausia kochinelo gamina Ispanijam Afrika, Australija ir Peru.

Savybės

Raudoną spalvą karminui suteikia karmininė rūgštis, kurią vabalėliai gamina apsigynimui nuo priešų. Karmininiai dažai yra atsparūs aukštoms temperatūroms, šviesai ir deguoniui. Jie yra naudojami kosmetikoje, maisto pramonėje ir dažų gamybai.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Karmininiai dažai gali sukelti alergijos reiškinius, kontaktinį dermatitą ir anafilaksiją. Laikoma, jog šie dažai nėra tinkami vaikų mitybai.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Karmininiai dažai yra naudojami raudonai spalvai suteikti, taip pat rožio rašalo, skaistalų, dažų ir kosmetikos gamyboje. Jo neretai dedama į jogurtus, saldainius, avietinės spalvos sultis. Vandenyje tirpstantys karmino dažai dedami į alkoholinius gėrimus, kepinius biskvitus, tortų papuošimus, pyragų įdarus, čedaro tipo sūrius, padažus. Karmino dedama į tokius populiarius saldainius kaip Skittles ir M&Ms.

E120 charakteristika:

PavadinimasKarminas, Kochinelas
Pavadinimas anglų kalbaCarmines
Alternatyvūs medžiagos pavadinimaiFood Additive E120, Cochineal, Carminic acid, Natural Red
KategorijaDažiklis
Maisto priedo pavojus
Labai žemas
Didžiausia paros norma 1 kg kūno svorio5 mg 1 kg kūno svorio

Maisto priedo E120 leidimai ir draudimai:

Europos Sąjunga
🇪🇺
Leidžiama
JAV
🇺🇸
Neuždrausta
Rusija
🇷🇺
Leidžiama
Australija
🇦🇺
Leidžiama
Kanada
🇨🇦
Leidžiama