Sumuštinis su karamelizuotais persimonais ir bri sūriu

 • Paruošimas: 15 min
 • Porcijos: 2

Kai tik pamačiau šį sumuštinių variantą “Beatos žurnale”, iškart supratau, kad tikrai gaminsiu, nes mėgstu tiek persimonus, tiek ir brie sūrį. Ir labai džiaugiuosi, kad išmėginau, nes skonis nuostabus ir tikras vertas visų pagyrų. Tikrai gaminsiu dar ir ateityje. Šiandien tai rekomenduoju padaryti ir Jums!

Kodėl verta išbandyti šį receptą?

Pirmiausia, persimonai yra ne tik skanūs, bet ir labai naudingi mūsų sveikatai. Šie vaisiai yra puikus vitamino C, skaidulų ir antioksidantų šaltinis, kurie padeda stiprinti imuninę sistemą, gerina virškinimą ir apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų poveikio. Be to, persimonai turi mažai kalorijų, todėl yra tinkami tiems, kurie rūpinasi savo svoriu.

Brie sūris, savo ruožtu, yra puikus kalcio ir baltymų šaltinis, kurie yra būtini kaulų sveikatai ir raumenų funkcijai palaikyti. Šis sūris taip pat turi gerųjų riebalų, kurie padeda palaikyti sveiką širdį ir smegenų veiklą.

Alternatyvos ingredientams

Jei neturite persimonų, galite juos pakeisti abrikosais ar persikais – jie taip pat karamelizuosis ir suteiks saldumo bei gaivumo. Jei nevalgote pieno produktų arba norite išbandyti ką nors naujo, Brie sūrį galite pakeisti veganišku sūriu arba feta.

Receptui reikės:

 • Skrudinimui skirtos duonos: 2 riekelių
 • Persimonų: 1
 • Brie sūrio: pagal skonį
 • Šviežiai grūstų pipirų: žiupsnio (pasirinkau “Timut and Lemon” iš Druskos namai)

Paruošimas

 1. Pradžioje persimoną nuplauk ir supjaustyk riekelėmis.
 2. Tada sudėk jas į kepimo skardą ant kepimo popieriaus.
 3. Dėk kepti į iš anksto įkaitintą iki 200 laipsnių temperatūros orkaitę maždaug 7-10 minučių. Atidžiai stebėk, kad krašteliai nepradėtų degti.
 4. Persimonus atidėk į šalį, kad kiek pravėstų.
 5. Tuomet ant paskrudintos duonos riekelių dėk sūrio gabaliukus ir dėk į šiltą orkaitę (kur kepė persimonai), sūriui pasišildyti kelioms minutėms.
 6. Ant viršaus uždėk persimono riekeles ir sumuštinius pagardink šviežiai grūstais pipirais.
 7. Patiek ir skanauk!

Šis sumuštinis su karamelizuotais persimonais ir brie sūriu yra ne tik gurmaniškas, bet ir sveikas pasirinkimas, kuris nudžiugins jūsų skonio receptorius ir suteiks naudos jūsų kūnui. Išbandykite šį receptą jau šiandien ir atraskite naują skonių pasaulį!


1 komentaras apie “Sumuštinis su karamelizuotais persimonais ir bri sūriu”

Average
5 Based On 1

Parašykite komentarą