Arabiški blynai

Jie gali būti pateikiami pusryčiams su nesaldaus sūrio įdaru, tačiau paprastai jis gaminamas Ramadano mėnesio metu.

Beieškant informacijos apie šiuos blynelius radau du pagrindinius Katayef panaudojimo būdus. Abu yra saldūs. Vienas iš būdų yra blynelius įdaryti riešutais, užspausti kraštus, kad gautume pusmėnulį ir tada dar kepti aliejuje ir apipilti sirupu. Kitas variantas yra įdaryti baltu sūriu ar varške ( rikotos sūriu), suspausti tik vieną pusę, kad gautųsi lyg koks piltuvėlis ir tada tą sūrio dalis papuošiama riešutais. Blyneliai sudedami šalia vienas kito ir taip pateikiami su arbata, kaip desertas. Tada blyneliai jau vadinami Atayef arba Qatayef  (čia jau priklauso nuo regijono). Prisipažinsiu, kad man tai labai gražiai atrodo, tikra arabiška svajonė! Reikės išbandyti per šių metų Ramadaną.

[the_ad id=”6308″]

Esu mačiusi tokių blynų ir Turkijoje, ypač Hatay regijone, ne kartą mačiau ir Stambule tiek vietiniame turguje, tiek parduotuvėlėje prekiaujančia šviežia yufka ( storesne filo tešla) ir kadayif tešla ( plonyčiais lyg vermišėliai tešla). Hatay kiek mačiau, tai juos tik sūriu įdarydavo, per pus perlenkdavo ir iš kart valgydavo. Supakuotus blynelius galima nusipirkti, tai pats darbo procesas bus dar lengvesnis.

Aš blynelius lanksčiau į trikampius, nors tai nebūdinga su šiais blyneliais, bet Arabų šalyse daugelis pyragėlių ar sausainių taip yra lankstomi, tai tiesą sakant per daug nenukrypau. Tiesą sakant nusižiūrėjau nuo Daivos tinklaraščio, kuri nusižiūrėjo nuo vieno rusų tinklaraščio. Kitaip sakant, geromis įdėjomis reikia dalintis.

Katayef blynai su porais ir sūriu

Kepdama tokius blynus supratau, kad reikia šiek tiek skystesnės tešlos ir tikriausiai reikėtų daryti mažesnius, jei darytumėte saldųjį  variantą, bet norint juos lankstyti į trikampėlius, geriau juos daryti didesnius. Įdarai gali būti įvairūs, todėl aš pasirinkau sūrio ir kepintų porų įdarą, nes juk kepinti porai būna saldūs ir be galo gardūs. Kitaip sakant, pasitelkite savo vaizduotę ir eksperimentuokite.

Beja, kepant blynelius iš karto juos dėkite ant švaraus rankšluosčio ir užklokite, kad neišdžiūtų, ypač jei norite įdaryti vėliau juos galite netgi į maišelį sudėti, nes pilnai išdžiuvus jie nesulips, todėl pasiliksite tik su mieliniais blynais. Skanaus!

Ingredientai:

 • 2 st miltų (1 st – 250ml);
 • 1/2 st manų kruopų;
 • 1 v.š. sausų mielių;
 • 2 a.š. cukraus;
 • 1 a.š. druskos;
 • 1 a.š. kepimo miltelių;
 • 2 v.š. saulėgražų aliejaus;
 • 3 – 3 1/2 st vandens (galite maišyti su pienu).

Įdarui:

 • 500 g porų;
 • Druskos ir juodųjų pipirų;
 • 1 žalios paprikos;
 • 1 a.š. džiovinto raudonėlio;
 • Aliejaus kepinimui;
 • 100 g plėšomojo sūrio.

Paruošimas

 1. Miltus, manų kruopas, druską, cukrų, mieles sumaišykite dubenyje ir įpilkite 2 st šilto (ne karšto) vandens. Gerai viską išmaišykite, uždenkite plėvele ir palikite kilti 30 min. Tada atidenkite ir suberkite kepimo miltelius, supilkite aliejų bei likusį vandenį. Vandenį pilkite dalimis. Tešla turi būti gana skystoka, lyg kokiems lietiniams blynams.
 2. Įkaitinkite keptuvę (rinkitės tokią, kuri be reikalo netrauktų, nes kepti reikia be papildomų riebalų ar aliejaus). Tešlą supilkite į ąsotėlį, nes taip bus patogiau pilti į keptuvę arba naudokite samtelį. Pilkite apie 1/4 stiklinės tešlos į keptuvę ir kepkite apie 2-3 minutes. Neapverskite. Kepti reikia tik iš vienos pusės, todėl ugnis neturi būti labai stipri, kad apačia nespėtų apdegti prieš iškepant viršų. Ant viršutinės pusės pamatysite lyg burbuliukus, kurie kepant virs į duobutes. Perkelkite blyną ant švaraus rankšluosčio ir uždenkite, kad neišdžiūtu. Kepkite likusius blynus.

Pasiruoškite įdarą

 1. Švariai nuplaukite porus ir supjaustykite riekelėm. Susmulkinkite papriką. Įkaitinkite keptuvę su šlakeliu aliejaus ir sudėkite poras bei papriką. Pagardinkite druska, pipirais, čiobreliu. Ant nedidelės ugnies kepinkite apie 10 minučių vis pamaišant. Įdarą šiek tiek atvėsinkite. Supjaustykite sūrį gabalėliais.
[the_ad id=”6308″]

Suformuokite blynus

 1. Imkite blyną, ant jo dėkite sūrio gabalėlį ir ant viršaus dėkite šaukštą kepintų porų. Suformuokite trikampius užspaudžiant kraštus. Galite blynelius valgyti taip, bet geriausia dar šiek tiek apkepti orkaitėje kol sūris ištirps. Taigi 10 minučių 170C orkaitėje ir blynai paruošti, Apkepinus viršus bus šiek tiek traškus, jei nenorite traškumo, tiesiog blynus uždenkite aliuminio folija, tada tik sūris ištirps, o blynai išliks minkšti. Skanaus!


Parašykite komentarą